مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی

advantages-and-disadvantages-of-buying-property-in-north-cyprus-1

advantages-and-disadvantages-of-buying-property-in-north-cyprus-1


در سال‌های اخیر تعداد زیادی از هم‌وطنان ایرانی ما، به سمت خرید ملک در قبرس شمالی جذب شده‌اند. از دلایل این موضوع می‌توان به امکانات خوب قبرس شمالی، اقتصاد رو به رشد، امنیت بالا و همچنین امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد.

البته باید همیشه این را در نظر داشته باشید که برای اتخاذ یک تصمیم درست، همواره باید نقاط مثبت و منفی را بدون تعصب در کنار هم ­بسنجید. توجه صد در صد به نقاط مثبت و بی توجهی به معایب می‌تواند در دراز مدت برایتان مشکل ساز شود.

در این مقاله مجله‌ی تاپ گلد امپایر قصد دارد تا با بررسی مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی، به شما خریداران کمک کند. پس با ما همراه باشید.

معرفی قبرس شمالی

قبرس شمالی به عنوان یکی از خوش آب و هواترین جزایر دنیا، شرایط آب و هوایی معتدل و ساحلی داشته و یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای یک سفر لذت بخش در میان گردشگران محسوب می‌شود.

جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه پس از جزایر ساردنی و سیسیل است. این جزیره به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک نشین) و جنوبی (بخش یونانی) تقسیم می‌شود.

از آن‌جایی که این کشور دارای مناظر طبیعی عالی، سواحل زیبا و امنیت خیلی خوبیست و اقتصاد رو به رشدی نیز دارد، سرمایه‌گذاران زیادی به فکر سرمایه گذاری در قبرس شمالی مخصوصا از طریق خرید ملک هستند.

خرید ملک در قبرس شمالی چه مزایایی دارد؟

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یکی از مهم‌ترین و پرسودترین راه‌های سرمایه‌گذاری است. البته باید حواستان را جمع کنید و روش درست را با توجه به نقاط مثبت و منفی پیش بگیرید.

پیشنهاد ما این است که با وکلا و مشاوران مجرب در این زمینه مشورت کنید. آن‌ها راه و چاه این کار را بهتر از شما بلدند و می‌توانند بهترین ملک را با توجه به شرایط و میزان سرمایه‌ی شما برایتان پیدا کنند.

یکی از این پیشنهادها در زمان فعلی، خرید ملک در قبرس شمالی است. اما باید ببینیم مزایای اصلی این کار چیست؟

بازار ملک در قبرس شمالی رشد خوبی دارد

بازار ملک در قبرس شمالی، سالیانه حدود 5 تا 12 درصد رشد دارد. این بدین معناست که می‌توان با خرید ملک به صورت فکر شده در این کشور، سود زیادی به دست آورد. دلیل عمده‌ی این رشد سالیانه، احتمالا رونق صنعت توریسم است. دلیل دیگر افزایش میزان تقاضا برای اقامت در قبرس شمالی است.

از آنجایی که رشد قیمت ملک خریداری شده برای سرمایه گذاران فاکتور مهمی محسوب می‌شود، قطعا رشد سالیانه‌ی قیمت ملک در قبرس شمالی برای خریداران یک مزیت بزرگ است.

advantages-and-disadvantages-of-buying-property-in-north-cyprus-2

ملک در قبرس شمالی قیمت مناسبی دارد

به عنوان یک خریدار، حتما قیمت ملکی که قصد خرید آن را دارید، اولین چیزی است که ذهن شما را درگیر می‌کند. طبیعی است که شما به دنبال مناسب‌ترین قیمت باشید تا بتوانید هر زمان که خانه را فروختید، سود بیشتری به دست آورید.

قمیت خانه در قبرس شمالی به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب‌تر است. این یعنی شما با صرف یک هزینه معقول، می‌توانید در منطقه‌ای خوش آب و هوا صاحب ملک شوید.

خرید خانه در قبرس شمالی، پروسه‌ی ساده‌ای دارد

اداره‌ی ثبت اسناد قبرس شمالی، روند پیچیده‌ای برای ثبت سند و خرید ملک برای اتباع خارجی ندارد. همچنین شما می‌توانید تنها با پرداخت 30 درصد از هزینه‌ی خانه، روند گرفتن اقامت قبرس شمالی را شروع کنید. این مسئله برای بسیاری از خریداران جذابیت بزرگی محسوب می‌شود؛ زیرا می‌توانند از طریق خرید ملک، برای اخذ اقامت نیز اقدام کنند.

اخذ اقامت در قبرس شمالی ساده است

پس از خرید ملک در قبرس شمالی، این امکان برای شما وجود دارد که روند اخذ اقامتتان را شروع کنید. مزیت مهم بعدی این است که نیازی نیست برای اخذ اقامت قبرس شمالی، به طور دائم در این کشور حضور داشته باشید. می‌توانید ملک را خریداری و قبرس را ترک کنید و از آن پس هر وقت که خواستید برگردید.

زبان انگلیسی در قبرس شمالی رواج دارد

عموم مردم در هنگام مهاجرت این نگرانی را دارند که نمی‌توانند با مردم بومی کشور مقصد ارتباط برقرار کنند. وقتی مطمئن شوید که درصد بالایی از ساکنین به زبان انگلیسی تسلط دارند، این نگرانی تا حدودی رفع خواهد شد، چرا که اکثر ما تا حدود با زبان انگلیسی آشنایی داریم.

این مسئله در قبرس شمالی حل شده محسوب می‌شود، چرا که عمده ساکنین جزیره با زبان انگلیسی آشنایی دارند. پس اگر تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط هستید، نگرانی از بابت برقراری ارتباط نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی امنیت بالایی دارد

نرخ جرم و جنایت در قبرس شمالی به طرز قابل توجهی پایین است. شما می‌توانید در ساعات دیر وقت شب در سواحل و خیابان‌ها قدم بزنید و مطمئن باشید که خطری شما را تهدید نمی‌کند. پلیس این کشور نیز بسیار سخت گیر بوده و با هر جرمی به طور قاطعانه برخورد می‌کند.

امکانات تحصیلی خوب

این را در نظر داشته باشید که سطح آموزشی مدارس قبرس بسیار بالاست و همچنین دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در این کشور وجود دارند. اگر نگران آینده‌ی تحصیلی فرزندتان هستید، خرید ملک و اخذ اقامت در قبرس شمالی می‌تواند تا حدود زیادی این نگرانی را برطرف کند.

خرید ملک در قبرس شمالی چه معایبی دارد؟

حال که مهم‌ترین نقاط قوت خرید خانه در قبرس شمالی را بررسی کردیم، بهتر است کمی هم به معایب آن بپردازیم تا شما بتوانید عاقلانه‌تر تصمیم بگیرید.

advantages-and-disadvantages-of-buying-property-in-north-cyprus-3

جمعیت پایین و سکوت

از آن‌جایی که جمعیت قبرس شمالی خیلی پایین است، این کشور، مکانی ساکت و خلوت در نظر گرفته می‌شود. پس اگر برونگرا و طرفدار شلوغی و سر و صدا هستید، شاید قبرس شمالی مقصد مناسبی برای شما نباشد. این کشور توریستی محسوب می‌شود اما پر سر و صدا نیست.

رفت و آمد محدود و حمل و نقل عمومی ضعیف

پروازهای ورودی و خروجی قبرس شمالی در حدی هستند که ساکنین دچار مشکل نشوند، اما اصلا تنوع ندارند. برای همین اگر قصد سفر با هواپیما را دارید، باید خیلی زودتر بلیط رزرو کنید. همچنین رفت و آمد از راه آبی نیز محدودیت‌های خودش را دارد.

تعداد اتوبوس‌های درون شهری کم است و اتوبوس‌های بین شهری نیز هر چند ساعت یک بار کار می‌کنند. البته انتظار می‌رود با رشد جمعیت قبرس شمالی، این مشکل کم کم رو به بهبودی برود.

اجناس در قبرس شمالی تنوع ندارند

انتظار بازارهای بزرگ شهرهای شلوغ را از قبرس شمالی نداشته باشید. تنوع زیادی در فروشگاه‌های قبرس شمالی نیست. توقعتان را پایین بیاورید و از بین همان اقلام محدود یکی را انتخاب کنید.

درآمد کم شغل‌های صنعتی

قبرس شمالی یک جزیره‌ی کوچ است. بنابراین منطقی نیست که از آن انتظار یک سیستم صنعتی پیشرفته را داشته باشید. تنها صنعت پر رونق در این کشور، گردشگری است. بنابراین اگر حرفه‌ی شما در زمینه‌ی شغل‌های صنعتی است، برای زندگی در این کشور باید تامل بیشتری کنید.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر این بود که مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی را بررسی کنیم. اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی و زندگی در این کشور را دارید، بهتر است با مشاورین مجرب مشورت کنید.

شرکت تاپ گلد امپایر آماده است تا با ارائه‌ی خدمات، شما را در این مسیر یاری کند. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها