شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی + مزایا

قبرس شمالی یکی از بکرترین و زیباترین کشورهایی است که بسیاری از افراد دوست دارند، تا برای ادامه زندگی به این کشور زیبا مهاجرت کنند. قبرس شمالی دارای شرایط مناسب‌تری برای مهاجرت است، به همین منظور افراد بسیاری به ویژه ایرانیان، تمایل دارند تا به این کشور مهاجرت کنند.

بسیاری از ایرانیان به دنبال کشوری امن جهت سرمایه‌گذاری هستند. به دلیل اینکه کشور قبرس شمالی جزء امن ترین کشورها و همچنین جزء 10 کشور اول اقتصاد جهان است، سرمایه گذاران ایرانی تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در این کشور را دارند.

اما شرایط سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی چگونه بوده و دارای چه مزایائی است؟

یکی از بهترین روش‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در کشور قبرس شمالی وجود دارد، سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک هست. با کمی جستجو در بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی، متوجه می‌شوید که شما حتی می‌توانید با قیمت 40 هزار پوند صاحب ملک شوید.

اما اگر تصمیم دارید تا یک خانه ویلایی خریداری کنید، با 100 هزار پوند نیز می‌توانید که صاحب ویلا شوید. برای یک آپارتمان ویا پنت‌هاوس مجلل با داشتن شرایطی بسیار مناسب شما نیازمند 200 هزار پوند هستید. همچنین برای خریدن ویلائی مجلل و شیک شما نیازمند 250 هزار پوند خواهید بود.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

رشد سالیانه قیمت ملک در قبرس شمالی

رشد سالانه ملک در قبرس شمالی بین 15 تا 20 درصد بوده و به دلیل بکر بودن این جزیره، اشتیاق بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد. به همین دلیل مسافران بسیاری برای سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت و یا مسافرت می‌کنند.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری از طریق دلار یا پوند

اگر بتوانید که از طریق دلار یا پوند در کشور قبرس شمالی سرمایه‌گذاری کنید، مسلما ارزش سرمایه‌گذاری شما بیشتر بوده و دارای ارزش افزوده بیشتری خواهید بود. زیرا طلا و پوند از جمله ارزهای معتبر جهان هستند، که هرگز ارزش خود را از دست نخواهند داد.

دریافت سند تک برگ و مادام العمر

یکی از برترین مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس دریافت سند تک برگ و مادام العمر است. طبق قوانین کشور قبرس شمالی، حتی بعد از فوت سرمایه گذار، ملک به وراث خواهد رسید و دولت قبرس برخلاف کشورهای دیگری مانند گرجستان، ترکیه و … هیچ سهمی از ملک خریداری شده نخواهد داشت.

اقامت آسان در قبرس شمالی

افرادی که قصد مهاجرت به کشور قبرس شمالی را دارند، اگر می‌خواهند که مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنند، یکی از بهترین مسیرها برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در این کشور است. داشتن اقامت در این کشور، شرایط زندگی اجباری در این کشور را نخواهید داشت. شما فقط باید یک روز در سال را در این کشور حضور داشته باشید، تا بتوانید اقامت خود را در این کشور تمدید کنید.

اقامت قبرس شمالی

دریافت اقامت دائم کشور قبرس شمالی

بعد از دریافت اقامت دائم به مدت 5 سال در کشور قبرس شمالی، حتی اگر شما فقط در طول هر سال یک روز در این کشور اقامت داشته باشید، شما می‌توانید که اقامت دائم این کشور را دریافت نمائید.

بیشتر بدانید: اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

دریافت پاسپورت قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای معتبرترین کشورهای جهان از لحاظ پاسپورت است. اعتبار پاسپورت این کشور در رتبه 15 بوده و مردم این کشور می‌توانند به 176 کشور جهان سفر کنند.

بیشتر بدانید: شرایط و دریافت پاسپورت قبرس شمالی

اما از چه طریق می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

سرمایه گذاری

یکی از بهترین و راحت‌ترین مسیر سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک است. اما شاید شما بخواهید به جای اینکه ملکی را در این کشور خریداری کنید، تجارتی را در این کشور شروع کنید. از این رو می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری و ایجاد یک کسب و کار پاسپورت کشور قبرس شمالی را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

تولد

به شرطی که دارای شرایط اقامت در این کشور باشید، اگر فرزندی را در خاک کشور قبرس شمالی به دنیا آورید، نه تنها آن کودک بلکه شما نیز می‌توانید، پاسپورت آن کشور را دریافت کنید.

ازدواج

اگر با یکی از شهروندان قبرسی ازدواج کنید، به شرطی که دوسال در این کشور باشید و با یکدیگر زندگی کنید، شما می‌توانید که پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

پناهندگی

شما می‌توانید با خریدن خطرات بسیاری اما با کمترین هزینه، پاسپورت هر کشوری را که بخواهید دریافت کنید. اگر شما به کشور قبرس شمالی پناهنده شوید، بعد از دریافت تائیدیه‌ها، می‌توانید به مدت 5 سال شرایط دریافت پاسپورت را دریافت کنید.

کاری

اگر می‌خواهید از طریق پیدا کردن کار به این کشور مهاجرت کرده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید، باید ابتدا رزمه خود را برای کارفرمای قبرسی ارسال کرده، بعد از تائید توسط کارفرما، می‌توانید شرایط اقامت این کشور را دریافت کنید. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که کارفرما، بیش از 3 سال نمی‌تواند با شما قرارداد داشته باشد.

تحصیلی

دانشگاه‌های قبرس شمالی از معتبرترین دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی بوده که با انتخاب مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر خود، حتی اگر دارای مدرک زبان نباشید، می‌توانید به این کشور سفر کنید.

بیشتر بدانید: تحصیل در قبرس شمالی

زندگی در قبرس شمالی

هزینه‌های زندگی در کشور قبرس شمالی

هزینه‌های زندگی در کشور قبرس شمالی از فردی به فرد دیگری تفاوت دارد. حتی از شهری به شهر دیگر نیز می‌تواند متفاوت باشد. شما اگر دانشجو باشید، مسلما هزینه زندگی برای شما ارزان‌تر از کسی خواهد بود که دارای خانواده 3 یا 4 نفره هست و ماهانه هزینه اجاره خانه، برق، آب و غیره را باید پرداخت کند.

جدولی مختصر از هزینه‌های این کشور را برایتان در اینجا خواهیم آورد.

کمترین میزان درآمد3142 لیر در ماه
متوسط درآمد5884 لیر در ماه
درآمد مطلوب در نیکوزیا و شهرهای گران10000 لیر در ماه
میزان مالیات (درآمد بیشتر از 5000 لیر)10 درصد
میزان مالیات (درآمد بیشتر از 30000 لیر)37 درصد