خرید ملک در قبرس شمالی + قیمت خانه ، ویلا و آپارتمان

در دنیای امروز، بسیاری از افراد به دنبال ارتقای سطح زندگی، رفاه، درآمد و … خود و خانواده‌شان هستند. مهاجرت یکی از راه‌های پر طرفدار برای رسیدن به این اهداف است. مهاجرت به طرق مختلفی انجام می‌گیرد که اگر متناسب با نیاز و بودجه‌ی فرد انتخاب شود، نتایج عالی و زود بازده خواهد داشت.

معرفی ملک های قبرس شمالی

فاز دوم سوپر پروژه ساحلی صفر به دریا

افتتاح فاز دوم سوپر پروژه ی لوکس و ساحلی با تمامی امکانات رفاهی اطلاعات بیشتر
یکشنبه, 11/10/1401

پروژه Bellagio

پروژه آپارتمانی در منطقه اسکله ,دارای واحد های استودیو وتکخوابه اطلاعات بیشتر
یکشنبه, 11/10/1401

پروژه ELYSIUM

یک مجتمع مسکونی مدرن است ،مجموعه‌ای از آپارتمان‌های با طراحی دقیق،و ویلاهای ...اطلاعات بیشتر
یکشنبه, 11/10/1401

مجتمع ویلایی و آپارتمانی شهر گیرنه

مجتمع ویلایی و آپارتمانی لوکس در یکی از بهترین مناطق ساحلی و جنگلی شهر گیرنه ...اطلاعات بیشتر
چهارشنبه, 15/10/1400

پروژه ی برج ساحلی منطقه ی لانگ بیچ

فراخوان پروژه ی برج ساحلی لوکس و مدرن با ویو ابدی دریا در منطقه ی ...اطلاعات بیشتر
چهارشنبه, 15/10/1400

زندگی به سبک باهاماس در منطقه ی گیرنه

زندگی به سبک باهاماس در شهرک ساحلی لوکس منطقه ی گیرنه برای امتیاز به این ...اطلاعات بیشتر
چهارشنبه, 15/10/1400
خرید ملک

راهنمای خرید ملک در قبرس شمالی

در دنیای امروز، بسیاری از افراد به دنبال ارتقای سطح زندگی، رفاه، درآمد و … خود و خانواده‌شان هستند. مهاجرت یکی از راه‌های پر طرفدار برای رسیدن به این اهداف است. مهاجرت به طرق مختلفی انجام می‌گیرد که اگر متناسب با نیاز و بودجه‌ی فرد انتخاب شود، نتایج عالی و زود بازده خواهد داشت.

این روش‌ها عمدتا شامل مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و خرید ملک ( که یکی از روش‌های سرمایه گذاری محسوب می‌شود) هستند.

در کشور قبرس شمالی با توجه به سهولت مراحل خرید ملک و سود آور بودن آن، این روش مهاجرتی، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

در این مقاله قصد داریم تا درباره‌ی مراحل خرید ملک، مزایای آن، انواع سند مالکیت، هزینه‌های زندگی، کار و تحصیل در قبرس شمالی صحبت کنیم.

buying-property-in-north-cyprus-1

خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی در یک نگاه

قبرس، کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است؛ که از سمت شمال با ترکیه، از سمت غرب با یونان، از سمت جنوب با مصر و از سمت شرق با سوریه همسایه است.

پس از اینکه استقلال جمهوری قبرس به رسمیت شناخته شد، میان یونانیان قبرس و ترک نشینان آن اختلافاتی شکل گرفت؛ که در نتیجه‌ی آن، قبرس به دو بخش ترک نشین ( قبرس شمالی ) و یونانی نشین ( قبرس جنوبی ) تقسیم شد.

قبرس شمالی تحت قیومیت کشور ترکیه است و قوانین ترکیه به این بخش از جزیره‌ی قبرس حکم فرما می‌باشد. واحد پولی رایج در قبرس شمالی، لیر ترکیه است؛ اما با این وجود، برخی امور مانند معاملات املاک و مستغلات با پوند انگلستان انجام می‌گیرد.

یکی از دلایل سود آور بودن سرمایه‌ گذاری از طریق خرید ملک در این کشور، همین واحد پولی است؛ زیرا پوند انگلستان یکی از با ثبات‌ترین و معتبرترین واحدهای پولی در برابر تورم و نوسانات ارزی است. همچنین هزینه‌های دانشگاهی و شهریه‌ها، عموما با دلار و یورو پرداخت می‌شوند.

دین غالب مردم بومی قبرس شمالی اسلام است. زبان رسمی این کشور نیز به دلیل ترک نشین بودن آن‌ها، ترکی استانبولی است؛ اما به دلیل مهاجر پذیر بودن، وجود دانشگاه‌های بین المللی، وجود بازرگانان و … زبان انگلیسی در این کشور بسیار رایج است. این مسئله در مورد یافتن شغل مناسب بسیار مهم است زیرا در برخی شغل‌ها دانستن زبان انگلیسی الزامیست.

موقعیت جغرافیایی کشور قبرس شمالی به گونه‌ای است که این کشور را به عنوان پل بین قاره‌ای می‌شناسند.

این موضوع در کنار وجود دانشگاه‌های بین الملی، توریستی بودن این کشور، آب و هوای مطلوب، طبیعت بکر، پایین بودن قیمت ملک نسبت به سایر کشورهای اروپایی و دارای ساحل و … باعث شده تا نیاز به مسکن برای خرید، اجاره و … افزایش پیدا کند.

افزایش تقاضا برای مسکن، باعث افزایش قیمت ملک در کشور قبرس شمالی شده و پوند که واحد پولی مورد استفاده برای خرید و فروش و اجاره‌ی املاک است، ارزش خود را حفظ می‌کند. بدین شکل خرید ملک در قبرس شمالی حتی اگر صرفا برای سکونت خود شخص در این کشور باشد، سودآور است.

با توجه به مطالب بیان شده، اولین مرحله‌ی خرید ملک در قبرس شمالی، دریافت مشاوره‌ی دقیق از مشاوران خبره و مسلط به امور ملکی، برای آشناییت با قوانین و مقررات این کشور است.

buying-property-in-north-cyprus-2

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیاز است که درخواست خود را در انجمن شهرداری این کشور ثبت کنید و پس از طی کردن یک پروسه‌ی 6 ماهه، چنانچه با درخواست شما موافقت شد، اقدام به خرید ملک در قبرس شمالی کنید.

قبل از انجام هر مرحله‌ای بهتر است این را بدانید که افراد با سابقه‌ی کیفری در هر کشوری، امکان خرید ملک در قبرس شمالی را نخواهند داشت.

هر فرد یا زوج در قبرس شمالی تنها 1 خانه می‌توانند خریداری کنند و امکان خرید بیش از یک خانه به صورت هم‌زمان وجود ندارد.

 مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی، متناسب با هدف از خرید ملک ( تجاری، اداری، برای سکونت خود شخص، به منظور دریافت اجاره و … ) متفاوت است. در ادامه به برخی از مزایای کلی خرید ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم:

 1. امکان خرید اقساطی

اکثر پروژه‌های معتبر در قبرس شمالی این امکان را فراهم می‌کنند تا با پرداخت حداقل 30 درصد از کل مبلغ ملک، بتوانید برای خود و اعضای خانواده‌تان اقدام به دریافت اقامت موقت کنید. همچنین پس از پرداخت اولیه، قرارداد بین شما و فروشنده، در اداره‌ی ثبت اسناد قبرس شمالی، به ثبت می‌رسد.

دولت قبرس شمالی با وضع این قانون، به حمایت از سرمایه گذاران و سرمایه‌ی آن‌ها پرداخته است. طبیعتا با ثبت سند به نام شما در اداره‌ی ثبت، امکان فروش یک واحد به چند نفر از سوی فروشنده، وجود نخواهد داشت.

در نهایت مابقی مبلغ ملک را می‌توانید در بلند مدت و بدون بهره پرداخت کنید.

 1. شرایط آسان و عدم نیاز به طی کردن مراحل اداری خاص

خرید ملک در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای حوزه‌ی دریای مدیترانه، شرایط آسان‌تری دارد. به طور مثال برای خرید ملک در این کشور، نیازی به ثبت شرکت، طی کردن مراحل قانونی خاص و … نیست.

 1. استفاده از پوند انگلستان برای معاملات ملکی

با توجه به اقتصاد رو به رشد و استقبال سرمایه گذاران خارجی، به املاک قبرس شمالی در سال حدود 10-15 درصد ارزش افزوده تعلق می‌گیرد. از سوی دیگر ارزش پوند دستخوش تغییرات ارزی، تورم و …نمی‌شود. بنابراین خرید ملک یک سرمایه گذاری سودآور محسوب می‌شود.

 1. امنیت بالا

قبرس شمالی جزو 5 کشور برتر از لحاظ امنیت در دنیا است.

 1. امکان دریافت اقامت دائم از طریق خرید ملک
 2. پایین بودن هزینه‌های زندگی
 3. پایین بودن هزینه‌های تحصیل
 4. امکانات رفاهی عالی
 5. آب و هوای مدیترانه‌ای
 6. طبیعت بکر
 7. مالیات اندک

همچنین بسیاری از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی از طرق دیگر نیز مزیت برای ساکنین این کشور است.

buying-property-in-north-cyprus-3

خرید ملک در قبرس شمالی

سند مالکیت در قبرس شمالی

انواع سند مالکیت در قبرس شمالی به شرح زیر است:

 1. سند ترک: به اسناد املاکی گفته می‌شود که صاحبان اصلی آن‌ها قبل از سال 1974 ترک‌ها بوده‌اند.
 2. سند قبرسی: به اسناد املاکی گفته می‌شود که در سال 1974 دولت قبرس به ترک‌ها، در ازای زمین‌هایی که در جنگ از دست داده بودند، داده است.
 3. سند اجاره: اسناد املاکی که متعلق به دولت یا اداره‌ی اوقاف قبرس هستند. شما می‌توانید این املاک را به صورت 49 ساله از دولت یا اداره‌ی اوقاف این کشور اجاره کنید. این کار را می‌توانید از طریق وکیل مهاجرت انجام دهید و یا به صورت مستقیم درخواست خود را به اداره‌ی گردشگری قبرس ارسال کنید.

در هر صورت قبل از انجام هرگونه معامله، بهتر است با مشاورانی که بر تمامی این امور تسلط دارد، مشورت کنید.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی هم مانند سایر کشورها، نیاز است تا پروسه‌ی مشخصی را طی کنید. در ادامه به صورت مختصر به این مراحل اشاره می‌کنیم:

 • انتخاب ملک
 • پیش پرداخت
 • بررسی ملک
 • تنظیم قرارداد
 • اخذ مجوز خرید ملک
 • انتقال سند مالکیت
buying-property-in-north-cyprus-4

خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه‌ ی خرید ملک در قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک باید قیمت ملک خریداری شده‌ی شما 125 هزار یورو یا بیشتر باشد. پس از پرداخت اولیه، می‌توانید برای اخذ اقامت موقت به همراه خانواده‌تان اقدام نمایید.

در جدول زیر قیمت هر متر مربع خانه را در شهرهای مختلف قبرس شمالی می‌بینید:

شهر

قیمت به یورو

گرینه

918

فاماگوستا

1019

نیکوزیا

1771

مدارک لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی

پس از دریافت ویزا و ورود به قبرس شمالی، ارائه‌‌ی این مدارک الزامی است:

 1. اصل پاسپورت + کپی تمام صفحات
 2. شناسنامه‌ی تمام اعضای خانواده
 3. سند ملک ( اگر ملک دیگری از قبل داخل کشور قبرس شمالی خریداری کرده‌اید )
 4. قرارداد فروش ملک ( اگر قبلا ملکی در قبرس شمالی فروخته‌اید ) + کپی
 5. قرارداد اجاره ( اگر در حال حاضر در قبرس شمالی اجاره نشین هستید ) + کپی
 6. گواهی عدم سو پیشینه
 7. گواهی ازدواج ( در صورت متاهل بودن )
 8. 6 عدد تمبر به زبان ترکی
buying-property-in-north-cyprus-5

خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه زندگی در قبرس شمالی

همانطور که قبلا گفتیم، هزینه‌های زندگی، تحصیل و … در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است.

در خصوص هزینه‌های زندگی، باید در نظر داشته باشید که با توجه به هدفی که از اقامت و زندگی در قبرس شمالی دارید، هزینه‌های زندگی شما نیز متفاوت خواهند بود.

به طور مثال هزینه‌های زندگی شخصی که با هدف ادامه‌ی تحصیل در قبرس زندگی می‌کند با فردی که صرفا برای زندگی و یا سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … به قبرس آمده است، بسیار متفاوت است.

به طور کلی هزینه‌ی میوه‌ها و سبزیجات تازه و محلی در قبرس بسیار به صرفه است. همچنین هزینه‌ی استفاده از قطار درون شهری نسبت به ماشین شخصی و یا تاکسی، کمتر است.

کار در قبرس شمالی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که مورد توجه کارفرمایان و متقاضیان کار در قبرس شمالی قرار می‌گیرد، پایین بودن نرخ بیکاری ( حدود 2 درصد ) در این کشور است.

در کنار این مسئله، پایین بودن میزان نرخ مالیات در قبرس شمالی نیز از جمله دلایلی است که متقاضیان ویزای کار، این کشور را برای مهاجرت کاری در نظر می‌گیرند. چرا که هر قدر مالیات بر درآمد کمتر باشد، قدرت خردی و رفاه در مردم نیز بیشتر می‌شود.

در حال حاضر، در بین تمامی شغل‌ها در دنیا، قبرس شمالی به مشاغلی مانند دندانپزشک، مهندس، مدیر هتل، مارکتینگ، کشاورزی، دامپروری، مشاغل مرتبط با دانشگاه، حسابدار، مدیر مالی و… نیاز دارد.

متقاضیان برای کار کردن در قبرس شمالی باید به یکی از زبان‌های انگلیسی، ترکی، یونانی و یا در صورت نیاز به دو زبان تسلط داشته باشند.

برای انجام مصاحبه‌ی کاری در این کشور، حتما باید در قبرس حضور فیزیکی داشته باشید. عموما کارفرمایان پذیرش و مصاحبه‌ را به صورت غیر حضوری انجام نمی‌دهند.

بیشتر بدانید: کار در قبرس شمالی

buying-property-in-north-cyprus-6

خرید ملک در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

هزینه‌ی تحصیل در قبرس شمالی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است. برای تحصیل در این کشور نیازی به داشتن مدرک زبان نیست.

در دانشگاه‌های قبرس شمالی اکثر رشته‌های مورد علاقه‌ی دانشجویان و همچنین رشته‌های خاص مانند رشته‌ی بازی سازی، روابط بین الملل، رباتیک، انیمیشن و… تدریس می‌شود.

غیر از مقطع دانشگاه، تحصیل در قبرس شمالی در مقاطع پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان نیز امکان پذیر است و هر یک ازین مقاطع نیز شرایط و قواعد خاص خود را دارد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

همانطور که گفتیم خرید ملک در قبرس شمالی یکی از راه‌های سرمایه گذاری در این کشور است. راه‌های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی وجود دارد. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و … اشاره کرد.

هر یک از این راه‌ها، قوانین و شرایط خاص خود را دارد. بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاوران خبره در همین امور مشورت کنید.

بیشتر بدانید: شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]